Diář na rok 2012

dne . Publikováno v Grafika

diář2012Po velikém úsilí jsem dotáhla do konce práce na vlastním týdenním diáři na rok 2012.

Začala jsem loni v listopadu, tehdy to ještě měl být diář na rok 2011. Tuto akci jsem ale vzhledem k časové náročnosti brzy vyhodnotila jako totální úlet a pochopila, že ideální bude začít s diářem na jaře, pokud chci, ať je na podzim hotov. Povedlo se mi to začátkem léta a pokud mě snad ještě napadne dělat diář i na další rok, myslím, že můžu plynule pokračovat a bude to tak akorát.

Ve finále to tak vůbec nevypadá, ale práce na diáři je opravdu hodně časově náročná, obzvlášť pokud vše dělá 1 člověk a ještě chce, aby to i trochu vypadalo. Když už si myslíte, že to máte tak nějak báječně vymyšleno, tak to cvičně vytisknete a zjistíte, že naostro to moc nefunguje, protože je to moc velké (malé), něco trčí moc nahoře (dole), titulka se špiní, na tenhle papír se špatně píše a tyhle listy tam logicky překážejí, místo aby zkrášlovaly. Takže opravujete a přepisujete a tak pořád dokola.

Pak to všechno spočítáte (čas i vložené peníze) a říkáte si, že jste asi úplný debil, protože ta cifra co vám vyšla jako prodejní na 1 diář, by z něj dělala neprodejné zboží. Takže ve finále pochopíte, proč jsou v obchodech všechny diáře na jedno brdo a když nahodou jsou trochu jiné, jsou hned řádně dražší. A jelikož vy ten diář prodat chcete, když už jste se s tím tak nadřela, je vám jasné, že opět nezbohatnete. A to ještě vůbec není jisté, jestli si ho někdo koupí.

Popis diáře

Ať to dopadne jak chce, práce to byla zábavná. Roční období odděluji mandaly vytištěné na strukturovaném papíru (plátno nebo vlasy). V diáři jsou jen pro potěchu oka a ducha, ale můžete je i vyškubnout a obstřihnout podle bílého rámečku a máte přání nebo pohlednici ve velikosti A6. Diáři to nijak neublíží, jelikož je v kroužkové vazbě. Osobně diáře v kroužkové vazbě upřednostňuju, jelikož se otevřené nezavírají a vždycky je můžete mít přetočené na konkrétním týdnu.

Zadní strana je žlutá nebo modrá. Diář má i záložku - taky žlutou či modrou. Ta barevnost nemá žádný význam, jen se pořád nemůžu rozhodnout co je hezčí, takže to tak nějak střídám.

V diáři jsou vyznačeny svátky, státní svátky, významné dny, letní čas, jaro, léto, podzim, zima a pak různé zažité události jako Den matek, Mikuláš a tak podobně. Na tyto důležité a nedůležité neoficiální události má každý trochu jiný názor, takže s největší pravděpodobností se nezavděčím všem.

Hned v úvodu je list, kde si můžete vypsat osobní údaje, ale netuším, jestli to někdo dělá. Myslím, že lépe se dá využít jako místo pro vepsání věnování, pokud chcete dát diář darem. Taky si můžete objednat diář se stránkou, kde je již věnování vytištěno. Napíšete údaje, které mají na straně být a po odsouhlasení korektury je tento list vytištěn zvlášť a teprve potom diář zakroužkován. Věnování si musíte vymyslet sami, může to vypadat např. jako na první fotce.

Vzadu je 8 stran na poznámky.

Diář si můžete koupit zde.

Jak vypadá si prohlídněte v galerii, nebo po kliku na kterékoli foto.

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image.