Rybník v plamenech

Napsal Pavlína Schottnerová dne . Publikováno v Letem světem

Sorry, you have not enough rights to view this image.10. dubna v neděli vzplál rybník. Aspoň to tak vypadalo od nás z baráku (viz první foto), což je cca 3 - 4 km od plamenů. Za oknem se začali podezřele rojit sousedi, zvědavost nás přemohla a už jsme se rojili taky. Když jsem uviděla ten šílený pás ohně, spadla mi čelist a zapoměla jsem investigativně fotit. Takže foto je až z doby, kdy už dorazili hasiči.

Dneska (23.4.) jsme se tam s Marťou byly projít a byly jsme překvapené. Očekávala jsem bídu a zmar, ale ve skutečnosti to na první pohled vůbec tak hrůzostrašně nevypadá. Je to asi tím, že oheň zachvátil hlavně rákosí a nedorazil až úplně k cestě (kde jsou stromy) a myslivecké chatě. Samozřejmě nemám páru o tom, kolik ptáků v tom rákosí hnízdilo, či jaké jsou vůbec celkové škody, ale mému laicky ekologickému oku a duši se celkem ulevilo. Od nás to vážně vypadalo, že hoří celá půlka rybníka.

I můj pečlivě sledovaný strom zůstal neporušený a pět nezklamal a vyrašil.

Více foto v galerii po kliku na kteroukoli fotku.

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image.