Dětské pozvánky na oslavu

dne . Publikováno v Pozvánky

detspozv I děti se dočkaly svých narozeninových pozvánek. Spíše tedy rodiče malých oslavenců. Takže pokud chystáte své ratolesti bujarou oslavu, skromný (prozatím) výběr pozvánek je Vám k dispozici.

A kdybyste si chtěli objednat třeba pozvánku s ptáčkem pro sebe ( i padesátiletý Honzík má přece narozeniny), tak Vám v tom bránit taky nebudu, i když nevím jestli ironie tohoto počinu bude zřejmá, nebo to bude působit spíše trapně. Ale možná kdybych tam upravila text.....no, ale to až příště.

Co se týče tvorby pro děti, tak v mém případě není nijak bohatá. V reklamních časech mě spíše míjela - pár obchodu s hračkami a to bylo asi vše. Pouze jedna nedávna zakázka byla poněkud většího rozsahu a to bylo kreslení omalovánek pro Studio Renner. To mi dalo docela zabrat.

Nejdřívě jsem byla kritizována za to, že ilustrace jsou hezké, ale barevným podáním připomínají padesátá léta. Což mě trochu namíchlo. Když ovšem jinde stejným způsobem zkritizoval kolega návrh mého banneru na míchané nápoje - pro změnu říkal, že to má barevnost jako vybledlé Květy, musela jsem uznat, že na té kritice asi něco bude. Má obliba tlumených barev je prostě neměnná, takže když chci udělat něco veselého, musím se hlídat, ať zase neskončím u "retro" barevnosti.

Omalovánky jsou vytištěné ve velikosti A5, ale zpracovávaly se na A4. Domluvili jsem se na konceptu jednotlivých stránek, fotky dětí pak dodalo Studio Renner a já jsem domalovala prostředí. Spíše než domalovala, graficky dotvořila. Takže jsem v podstatě v corelu vykonstruovala každou židli, stůl či skříň. Což byl můj nápad, nikdo to po mně nutně takto nechtěl (bylo na mně jak to vymyslím), ale po druhé bych to pojala jinak. Je to totiž velice pracná metoda a pro tento druh tiskoviny možná i zbytečná. Ale na druhou stranu je to snad na těch obrázcích vidět, že jsem si s tím tu práci dala.

 

Omalovánky v galerii (na webu pozvankyoschranky.cz)