Severní Irsko

Napsal Pavlína Schottnerová dne . Publikováno v Výlety

Byla jsem se ségrou navštívit neteř, která momentálně pobývá v Saintfiledu v Severním Irsku. Náš poznávací program byl poměrně hektický, jelikož jsme tam i s cestou byly jen 6 dní. Nejzajímavější byla cesta na severní pobřeží. "Causeway Coastal Route" začíná někde za Belfastem a vede spoustu kilometrů kolem moře až do Londonderry. My jsem dojeli do Portrushe. Počasí bylo typicky irské (jak povídali místní) po celou dobu našeho pobytu. Ale obzvlášť na pobřeží to byla síla. Na fotkách vypadají scenérie docela mírumilovně, ale kolikrát byl problém běsnící vichr vůbec ustát. Ale navzdory této nepřízni byla příroda po celém pobřeží úžasná a síla Atlantiku pro mne suchozemce téměř uhrančivá.

Několik zajímavosti:

Rope Bridge - lanový most, který spojuje kamenné útesy, ze kterých je mimo jiné krásně vidět Skotsko.

Gianťs causeway - Obří chodník je geologická zajímavost a  jedno z největších turistických lákadel Severního Irska - Led Zeppelin použili jeho fotku na albu Houses of the Holy.

Belfast - ve zdejších loděnicích postavili Titanic, nacož jsou místní patřičně hrdí. Místo, kde se stavěl je zachováno, bohužel jsme se přímo až k němu nedostaly.

DownPatrick - město, kde je údajně pochován Svatý Patrik.

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image.

více fotek v galerii