Morávka Bebek - Slavíč - Úspolka

Napsal Pavlína Schottnerová dne . Publikováno v Výlety

Není nad to se vydávat na túru s lidmi, kteří si jí již prošli. Potom dostanete "zasvěcené" informace, např. o délce trasy. Cestu od Bebka na Slavíč jsme ukuli za jízdy autem, takže nebyla možnost si informace někde ověřit. Mapu jsem sice s sebou měla, bohužel špatnou. O cm se naše trasa minula s jejím formátem.

Stano tvrdil, že od Bebka je to na Slavíč asi 6 km takovou pěknou procházkou. S procházkou by i měl pravdu, ale 6 km byl úlet. Bylo to 11,5. Na Slavíči jsme se vrhli na jídlo a pití a dumali, jak zpět. Stejnou cestou se nikomu nechtělo. Přicházela v úvahu ještě varianta po zelené k Horákovi a pak po modré k Bebkovi, ale to i Stano vylučoval jako namáhavé. (Ve skutečnosti to muselo být strašné!) Volala jsem Marti, ať zjistí v kolik jede bus z Úspolky na konečnou, jelikož další varianta bylo dojít na zastávku Úspolka a busem dojet k Bebkovi. Šlapat po asfaltu se nikomu nechtělo a k Bebkovi bylo nutné se dostat, protože tam stálo auto. Ukázalo se, že jeden spoj jede za 10 minut a druhý za cca 3 hodiny, což nebylo nijak překvapující. Přesto jsme vybrali tuto možnost.

Značně se ochladilo a původní krátký pochod se měnil v trestnou výpravu. Aspoň pro mě. Byla jsem nejslabší článek expedice a ve finále jsem zakopávala o vlastní nohy. Samože jsme na Úspolku dorazili tak, že čekat na bus a dojít to - rovnalo se být v cíli ve stejný čas. Když jsme se doplahočili na zastávku Kaluže, klesli jsme se Stanem do prachu a vyhlíželi bus. V nohou přes 20 km. Vlada s Martinem čekat odmítli a šli pro auto. Zpět byli v rekordním čase, asi proto, že jsem je nezdržovala. Jedouce domů jsme autobus minuli u přehradní hráze.

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image.

více fotek v galerii po kliku na kterýkoli obrázek