Rešovské vodopády a Křížová cesta v Rudě

Napsal Pavlína Schottnerová dne . Publikováno v Výlety

Tentokrát mám doporučení spíš na výlet, než na túru. Jelikož jsem se minulý týden trasou na a ze Slavíče značně vyčerpala - tak asi navždy, další víkend byla naplánována náročnost pochodu na stupeň mírný.

Rešovské vodopády se nacházejí v Nízkém Jeseníku a trochu připomínají cestu Údolím Bílé Opavy. Ale tento rešovský úsek je mnohem kratší. Autem dojedete do Rešova, zaparkujete na místním parkovišti a poměrně prudce klesající "Cestou van" (pochopíte z fotek) dojdete k říčce (Huntavě) a proti proudu dále k vodopádům. Vodopády i příroda kolem jsou krásné, mě ovšem z fotohlediska mnohem víc zaujal Fialův mlýn. Opuštěná stavba kousek před vodopády. Pokud jste autem, nezbývá vám po zdolání trasy kolem vodopádů se opět vrátit stoupáním k parkovišti. Až vyfuníte nahoru, můžete svlažit hrdlo v místním bufíku. Myslím, že cestou je ještě i Penzion, kde se vaří. I z Rešova musíte po stejné cestě zpět, jelikož silnice dál nevede. Je slepá.

Namířili jsme do Rudy, kde je Křížová cesta - nazvala jsem si jí Luční. Vede loukami nad vesnici ke Křížovému vrchu. Je odtud nádherný rozhled. Zřejmě se ze mě stane fotosběratelka křížových cest - když mám ve sbírce již 2. Tím si ovšem nedávám, žádný závazek. Uvidíme, další úlovek už mám naplánovaný.

v galerii více

Rešovské vodopády Rešovské vodopády Rešovské vodopády Křížová cesta - Ruda