Rešovské vodopády a Křížová cesta v Rudě

Napsal Pavlína Schottnerová dne . Publikováno v Výlety

Tentokrát mám doporučení spíš na výlet, než na túru. Jelikož jsem se minulý týden trasou na a ze Slavíče značně vyčerpala - tak asi navždy, další víkend byla naplánována náročnost pochodu na stupeň mírný.

Rešovské vodopády se nacházejí v Nízkém Jeseníku a trochu připomínají cestu Údolím Bílé Opavy. Ale tento rešovský úsek je mnohem kratší. Autem dojedete do Rešova, zaparkujete na místním parkovišti a poměrně prudce klesající "Cestou van" (pochopíte z fotek) dojdete k říčce (Huntavě) a proti proudu dále k vodopádům. Vodopády i příroda kolem jsou krásné, mě ovšem z fotohlediska mnohem víc zaujal Fialův mlýn. Opuštěná stavba kousek před vodopády. Pokud jste autem, nezbývá vám po zdolání trasy kolem vodopádů se opět vrátit stoupáním k parkovišti. Až vyfuníte nahoru, můžete svlažit hrdlo v místním bufíku. Myslím, že cestou je ještě i Penzion, kde se vaří. I z Rešova musíte po stejné cestě zpět, jelikož silnice dál nevede. Je slepá.

Namířili jsme do Rudy, kde je Křížová cesta - nazvala jsem si jí Luční. Vede loukami nad vesnici ke Křížovému vrchu. Je odtud nádherný rozhled. Zřejmě se ze mě stane fotosběratelka křížových cest - když mám ve sbírce již 2. Tím si ovšem nedávám, žádný závazek. Uvidíme, další úlovek už mám naplánovaný.

v galerii více

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image.