Z Dolní Lomné na Kamenitý

dne . Publikováno v Výlety

Z parkoviště v Dolní Lomné jsme po modré vyrazili na Sedlo pod malou Kykulou. Tato část trati je dost do kopce. Ze Sedla po zelené na Kozubovou. Tady jsme se posilnili česnekačkou. Martin někde na webu četl, že si zde lze vypůjčit klíče od kaple, která je kousek nad chatou a kouknout se dovnitř. To jsme ale, neudělali.

Z Kozubové jsme šli po žluté na Kamenitý. Nečekaně (ale kdybychom měli nastudované vrstevnice, tak čekaně) se část cesty prudce svažovala dolů. V tomhle úseku jsme potkali v protisměru trampy s ohromnými bágly na zádech a k mému údivu, tam, kde já se zvýšenou opatrností lezla dolů, docela svižně stoupali. A to rozhodně nebylo jejich mladistvým nasazením. Určitě nebyli mladší než já.

Chata Kamenitý je prý nejhezčí (nebo skoro úplně) turistická chata v Beskydech (nebo aspoň v těch Slezských, nebo aspoň v okolí Dolní Lomné a určitě na Kamenitém) - opět někde na webu vyčetl Martin. Tak jsme dumali jestli fakt ta chata - je zřejmě nedávno opravená a pěkná je, nebo to prostředí - je to mírně ve svahu, výhledy přes údolí byly parádní a úprava okolí taky povedená. Titul jsme teda místu neodebrali, ale kdoví co objevíme příště ?

Na Kamenitém se k nám připojili Stano s Belbarem, čímž jsme vytvořili malý turistický oddíl. Aby túry nebylo málo, tak jsme (opět) zamířili po žluté (dále červené) na Slavíč. Zde Stano zjistil, že se chce účastnit soutěže Křížem krajem a taky se našel (i s Vladou a Luckym) v beskydském čtvrtletníku Beskydy tourist info (poskytla jsem fotku z túry na Kotař).

Ze Slavíče bylu nutno se dostat na Tatínky, kde měl Stano auto. Tam žádná turisty značená trasa nevede, jen cyklostezka. I tu jsme minuli. Po menších zmatcích po startu, jsme kápli na cestu, která opravdu na Tatínky vedla. Nemohu říct, že bych jí doporučila. Ve finále měla sklon (který jsem odborně pomocí rukou-nohou-oka měřila) cca 35 %.

Tady jsme sedli do auta č. 2 a jeli 5 km zpět do Dolní Lomné, kde bylo auto č. 1, kterým jsme přijeli.

více foto v galerii

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image.