Túra z Kozlovic přes Kubánkov do Místku

Napsal Pavlína Schottnerová dne . Publikováno v Výlety

Kozlovice-Palkovice-FMKonečně jsem se po déletrvajících zdravotních problémech zmátořila, a ihned jsem otestovala své zdraví na tomto pochodu.

Autobusem jsem jeli do Kozlovic-střed, kde je hned u zastávky areál Fojtství. Všechno to vypadalo pěkně, ale nikam se nedalo dostat, jelikož otevírali až v 10.

Takže jsem to jen omrkli a šli po žluté směr Hukvaldy. Jelikož jsme byli busem, tak jsme ani neměli přesný cíl, ale Hukvaldy jsme zamítli, ty byly pro nás moc blízko.

Cestou jsme šli kolem areálu Na mlýně, ale tam jsme taky nevnikli, ježto vypadal ještě dost ospale. Pak nás minul vláček nekolejáček vezoucí ty maximálně shnilé za Janáčkem, a odbočili jsme konečně z asfaltky do lesa. Po čase jsme narazili na první tabuli Naučné stezky Hůrky a těch jsme se už do FM nezbavily.

Další na koho jsme narazili, byl nějaký řidič-chatař z OV, který leknuvše se srny sjel z cesty do škarpy. Tak jsme tlačili jak o život a ani ťuk. Záda, která sotva přestala bolet se počala drsně připomínat. M pak ještě pánovi sehnal cestou traktor (to on je tak běžně nápomocen) a pochodovali jsme dál na Kubánkov.

Zde bylo přikurtováno turistické razítko k jakémusi razítkovacímu stojanu. Tak jsem neodolala. Bohužel, asi šel zřejmě těsně přede mnou turista-namáčeč razítkovacích podušek, a dopadla jsem modře. Šli jsme to spláchnout na chatu Barborka, na kterou nás na každém druhém stromě upozorňovala cedulka. Po páté cedulce a bez Barborky na obzoru jsme to vyhodnotili jako kanadský žertík a chystali se umřít žízní, ale kupodivu se našla. Barborka je restaurace s mírně zmatenou servírkou v hotelu Palkovické hůrky.

U rozcestníku nastala menší rozepře, ale zvítězila jsem, což na konec nebylo až tak báječné. Pak se už jen celkem nezajímavě šlapalo až k Olešné - ale bylo to nějak zbytečně dlouho. M ztratil humor a počali mu vrzat klouby. Olešná vypadala úplně jinak, než když jsem tu s našima jezdila jako děcko. V aquaparku hlava na hlavě a u přehrady pár povalečů. Hospody, které tam byly jsme (chytře!) obešli a pokračovali dál do Místku - já s přesvědčením, že tam konečně utišíme zpívající žaludky.

Omyl. Po několika asfaltových kilometrech jsme zjistili, že v centru Místku se není kde najíst. Všechny hospody na které jsme narazili byly ve skutečnosti herny, a jediná trochu slušně vypadající, byla plná. Takže po zbytečném kolečku kolem náměstí jsme zamířili na zastávku a vyčkávali jakýkoli bus jedoucí do OV. Naštěstí jich tam jezdí plno.

Celková trasa měřila asi 15 km - z toho cca poslední 3 přes Místek. Takže kdybyste tam šli, tak si namažte dostatek rohlíků.

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. další obrázky v galerii