Heřmanický rybník

Napsal Pavlína Schottnerová dne . Publikováno v Výlety

Jelikož Heřmanický rybník je od našeho bydla co by kamenem dohodil, naše procházky se psem směřují za lepšího počasí převážně sem. Za těch několik let, co se tam procházím, jsem si k tomu místu vybudovala zvláštní vztah. Na jedné straně rybníka je odporná halda se smrdícím metanem, na druhé stromy, kytky, ryby a racci a všelico podobného. Mezitím vším se občas vyskytne hromada bordelu, který není líto některým nezeleným aktivistům vyvézt přes všemožné zákazové značky až sem. (Což vůbec nechápu, protože to opravdu vyžaduje docela usílí.)

Každopádně navzdory tomu všemu má pro mě to místo svou atmosféru, která se během roku všelijak mění, barví a voní. Něco z toho, jsem se snažila uchovat v těch fotkách (a taky dalších, které jsou umístěny v galerii).

Podzim u rybníka

fotky z 31.10.2009


4.4.2009

Obejít celý rybník je nyní záležitosti o zdraví. Bez respirátoru trasu kolem haldy nedoporučuji. Uhelný prach sedne vám do očí a rubíny ze rtů uhnou. Zbývá doufat, že tu haldu opravdu jednou uhasí či rozeberou.

 
Tohle (foto vlevo) je takový strom (sakra, ani nevím druh), který klame tělem. Vypadá, že uschl, ale překonává má očekávání a vždycky na jaře částečně vyraší.