z Morávky na Kotař

Napsal Pavlína Schottnerová dne . Publikováno v Výlety


17.7.2010
Segra (s rodinou) relaxující na Morávce, nás vyprovokovala k její návštěvě. Túru na Kotař prý zvládnem, protože je to vlastně taková procházka.
My jsme tam taky už několikrát šli (kdysi), ale já osobně si pamatuju akorát chatu, ale né cestu. Tedy jsem nemohla nějak posoudit, jestli to skutečně je procházka, ale spíš jsem se přikláněla k názoru, že to tak úplně pravda nebude. Přece jen sestra má v nohou natrénováno a co je pro ní procházka, může být pro mě vyčerpávající túra.
Počasí moc příznivé nebylo, jelikož bylo šílené vedro.

Ale byly mi zapůjčeny turistické hole (fakt báječné - Leki, lehounké jak pírko) a švihala jsem do kopců jak horský vůdce. Šli jsme po žluté (žlutá vede od autobusové zastávky Morávka-Lipový) pod Velký Lipový - což je asi nejnáročnější část cesty. Potom po červené přes Ropičku - na ní byla cedule, že prý v srpnu otevřou (neuvěřitelné, pamatuji si, že byla otevřená naposledy, když jsem byla dítě) na Kotař. Tady už ožili i psi.
Po občerstvovací pauze na Kotaři jsme šli po modré zpět na Morávku. Ukázalo se, že jak na trase žluté a červené značky - cca 7 km, není jediná hospoda, na modré jich bylo několik. Kousek pod Kotařem Hospůdka Ateliér, dále Penzion Jízdárna - tam mají koně a svatby, České srdce - to jsme vynechali a ve finále - již dole v Morávce - bistro u splavu. Tedy splav už tam asi není, ale býval a říkali jsme tam tomu podniku Kiosek, jak se to dnes jmenuje oficiálně - nevím.
Pak se začaly sbírat mračna a v dálce ozývat hřmění, takže jme přidali do kroku a vykročili směrem k chalupě.

více foto v galerii po kliku na kterýkoli obrázek