Pustevny-Radhošť

Napsal Pavlína Schottnerová dne . Publikováno v Výlety


Tak jsem si myslela, že na Pustevny mě nikdo dobrovolně nedostane, a houby. Nějak to bylo tento den maximum, co jsem byla schopna absolvovat, aniž bych u toho skučela. Autem jsme dojeli na parkoviště na Ráztoce - bylo asi 10 hodin, takže tam bylo ještě místo. Cesta lanovkou byla mnohem delší, než si pamatuji. Vůbec jsem měla pocit, že jsem na Pustevnách musela být už minimálně 10x (což možná jo, kdo si to má pamatovat), ale jak jsem tak vzpomínala na svou poslední návštěvu - ne a ne si ji vybavit. Mám takový pocit, že to bylo, když jsem byla těhotná s Míšou a v tom případě uběhlo 21 let. Tak to je myslím po takové době pustevnový výlet odpustitelný. (Odpouštím si.)

S foťákem na krku jsem opět i ze sedačky cvakala a cvakala jak splašená, ale slunko svítilo proti nám, takže fotky stojí za prd. Když jsem se otočila v závěrečném stoupání, že cvaknu aspoň pohled za sebe, málem jsem to nerozdýchala. Zdá se, že s léty začínám trpět závratěmi. Po zbytek cesty lanovkou, jsem se držela madel a ani nedutala.

Pustevny tedy nezklamaly. Vypadalo to přesně tak, jak jsem si představovala. Davy malých, velkých, tlustých, tenkých, ufuněných i sportovně vymakaných lidí. Cca desítka yorkshirů.
Prostě beskydský Václavák. Došli jsme ke kapli na Radhošť a za jakýsi symbolický peníz vlezli i dovnitř. Tam jsem teda byla prvně. V bufetu Hotelu Radegast jsem si dala langoš, ale ten mě moc nenadchl, byl na něm jen kečup a sýr! Kde je tatarka, hořčice, česnek, zelí, halí, belí ?

Dolů lze z Pusteven jet na koloběžkách, nahoře je několik půjčoven. Škoda, že jsme tak málo akční - šlapali jsme pěšky. Kousek od Radhoště vede značka zpátky na Ráztoku. Záhy se ovšem ukázalo, že i taková nevinná stezka dokáže pěkně zvednout adrenalin. To když se na vás řítí tlupa pomatených cyklistů a uhnout z pěšiny lze jen skokem do divokého porostu. Zůstat na cestě by znamenalo šestinásobné cyklopřejetí.

Něco po jedné jsme došlapali na naprosto zaplněné parkoviště a auta stála kolem cesty na všech možných i nemožných místech.

Více fotek v galérii po kliku na kteroukoli fotku
Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image.