Křížová cesta - Kalvárie v Hradci

Napsal Pavlína Schottnerová dne . Publikováno v Výlety

15.1.2011  Chvalíkovice - Hradec nad Moravicí - Branka - Chvalíkovice

Docela mě překvapilo, že túra na Hradec nad Moravicí, který jsem jako většina moravoslezanů navštívila už nesčetněkrát, mě může něčím překvapit. Díky Stanovi, který trasu naplánoval, jsem objevila Hradec z mně úplně neznámé perpektivy. Doposud jsem byla vždy spíše jen přivezena na místo, ale tentokrát jsme se k němu došlapali směrem od Kajlovce.

Vyšli jsme z Chvalíkovic po žluté Nad Kajlovec, potom po zelené přes Kalvárii na zámek a zpátky přes Branku do Chvalíkovic. Můžete mrknout na mapu. Poslední úsek cesty - cca 2 km se jde po cestě, ale jinak je to bezvadná procházka přes louky a les. A to navzdory ročnímu období.

Překvapením byla hlavně Kalvárie - což je a) celá křížová cesta, za b) poslední bod křížové cesty - kříž a místo kolem něj, či za c) něco jiného - nevím.

Výherce kvízu se tam za odměnu může zajít podívat. My, šlapajíce kolem jednotlivých zastavení křížové cesty, jsme na to měli každý svůj názor.

I Belbar dumal jak to je a zmlkl.

Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image. Sorry, you have not enough rights to view this image.

další obrázky v galerii